2004 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde başlayan üniversite hayatım, 2009 yılında diplomamı almam ile son buldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra aile işletmesi olan mağazacılık sektöründe 1 yıllık ticari tecrübe edindim. Üniversite eğitiminin bana kattıklarını uygulamaya geçirmek adına İzmir’de Dirmak Makina adındaki firmada 3 yıl ithalat ve ihracat müdürlüğü’nden sonra 2013 yılı sonlarında aile kurma amacıyla İsveç'e taşınma kararı aldım ve 1 yıl yoğunlaştırılmış İsveççe dili eğitiminden sonra 2015 yılı başlarında bugün %50 ortağı olduğum Sydsvensk Form Reklam AB firmasında yine ithalat ihracat müdürlüğü görevinde çalışmaya başladım.
Kassim Hamada
2014 - Endüstri Sistemleri Mühendisliği Mezunu
Futbola karşı büyük bir tutkum var ve bu sayede iki olay bana Türkiye ile ilgili ilham verdi: Birincisi, 1999-2000 Avrupa Ligi mücadelesinde Galatasaray Spor Kulübü ve ikincisi de, Türkiye’nin 3. olduğu FIFA 2002 Dünya Kupası. Bu Dünya Kupası sırasında oldukça sinirliydim ve Türkiye'nin güçlü bir destekçisiydim, Komorlar vatandaşlarının çoğu ya Fransa'yı ya da Brezilya'yı destekliyordu, ama benim için durum farklıydı.
Tutku Konuk Altındal
2005 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
İEÜ’nün ilk mezunlarından biri olarak 2005 yılında Uluslararası İlişkiler ve AB Bölümü’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları alanında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Özel sektörde çalışma isteğimden dolayı 2007 yılında Arkas Holding’in İletişim Direktörlüğü’nde iş hayatına atıldım. Daha sonra sırasıyla Türkiye’nin en iyi aile şirketlerinden olan CMS Jant ve Turcas Petrol’ün Kurumsal İletişim bölümlerinde çeşitli roller üstlendim.
Gülşah Güler
2017 - Mimarlık Mezunu
2013 senesinde, Almanya’da doğumumdan bu yana geçen 19 yılın ardından, “Abitur” diplomasını alarak Türkiye’ye, İzmir’e yerleşmeye karar verdim. Küçüklüğümden bu yana üniversiteyi Türkiye’de okumak en büyük hedeflerimden biriydi ve bu hedefi “İzmir Ekonomi Üniversitesi” ile gerçekleştirebildim.İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü tercih etmemin en büyük nedenleri başarılı eğitim kadrosunun yanı sıra eğitimin 100% İngilizce olmasıydı.
Nehir Emine Kurşun
2013 - Moda Tasarımı Mezunu
2008 yılında uzun araştırmalar sonucu, “çift anadal, uluslararası geçerli diploma, İngilizce eğitim dili ve zorunlu ikinci yabancı dil eğitimi” gibi sağladığı imkânlara bakarak İzmir Ekonomi Üniversitesi tek tercihim olmuştu. 2013 yılında Güzel Sanatlar Fakültesi, Moda Tasarımı Bölümü'nden şeref öğrencisi olarak; Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü2nden de başarı ile mezun oldum. Her iki lisans bölümümü de %100 burslu olarak okumuş olup, lisans eğitimlerimden sonra kişiye özel tasarımlar ve aynı zamanda psikolojik danışmanlık yapmaya başladım.