2019-2020 Akademik Yılı 3 Kuşak Usta-Çırak Projesi Videolarımız
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Disiplinleriyle Kariyer
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Psikoloji Kariyerinde Gelişim Alanı
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Psikoloji Alanında Kariyer Yolculuğu
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Eğitiminin Kariyer Fırsatları
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kariyerinde Ekonomi
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Bilgisayar Mühendisliğinde Yurtdışı Kariyer Fırsatları
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Mimarlıkta Kariyer Fırsatları ve Akademisyenlik
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Yazılım Mühendisliğinde Oyun ve Endüstri Sistemleri
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Mimarlıkta Akademik Kariyer ve Yurtdışı Fırsatları
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Hukuk Kariyerinde Özel Sektör Fırsatları ve Akademisyenlik
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Endüstriyel Tasarımda Uluslararası Yarışmalar ve Fırsatla
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Üzerine Kariyer Basamakları
Üç Kuşak Usta Çırak Projesi – Yazılım Mühendisliğinde Yurtdışı Kariyer ve Girişimcilik
Mezunlarımızdan
Cansu Adaş
2013 - Matematik Mezunu
Eğitim ve öğrenim hayatımın her döneminde en fazla ilgi duyduğum ve en başarılı olduğum ders matematikti. Bu nedenle 2008 yılında tercih formumun üniversitelerin matematik bölümlerinden oluşması kaçınılmaz oldu. Peki ya neden İzmir Ekonomi Üniversitesi? Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanan makale ve kitaplarıyla bilime büyük ölçüde katkı sağlamış zengin akademik kadrosu, burs imkânları, İzmir gibi müthiş bir şehirde öğrencilik hayatı ve eğitim dilinin İngilizce olmasının yanı sıra verdiği 2. yabancı dil eğitimi İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik bölümünü tercih etmemde önemli rol oynadı.
Refide Sözeri
2015 - Adalet Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Adalet Programı’ndan 2015 yılında mezun oldum. Üniversitemin bana kazandırdığı tecrübelerin yanı sıra aldığım birçok eğitimin ve konferansın kişisel gelişimime ve iş hayatıma katkısı olduğunu düşünüyorum. İş hayatıma ise mezun olduktan yaklaşık 7 ay sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde bölümümle bağlantılı olarak ihale biriminde başladım.
Fethi Saruhan
2018 - İşletme Mezunu
2013 yılında liseden birincilikle mezun olduktan sonra önümdeki birçok güzel seçeneğe rağmen tek tercihim İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin %100 burslu İngilizce İşletme Bölümü olmuştu. Başlarda riskli gibi görünen bu kararımın şimdi ne kadar doğru olduğunu görebiliyorum. Lise yıllarında yaptığım TÜBİTAK projeleri ile girişimciliğe ilk adımımı atmıştım. Üniversiteye başladığım ilk yıl Embryonix Kuluçka Merkezi’nin düzenlediği girişimcilik etkinlikleriyle girişimciliğin profesyonel yönüyle tanışmış oldum.
Kazım İnal
2016 - Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Mezunu
2014 yılında tercihler sonucunda Ön Lisans Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı’na yerleşerek ben de bir Ekonomili oldum. Bavulumu topladım ve Gaziantep’ten İzmir’e yola çıktım. Tabii daha önce İzmir’e gelmemiştim. Düzenimi kurup, üniversite hayatıma başladım. Çok güzel sınıfımız ve hocalarımız vardı.
Özgü Yavuz
2019 - Psikoloji Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Psikoloji-Sosyoloji çift anadal programı lisans eğitimlerini şeref öğrencisi dereceleriyle mezun olarak tamamladım. 2018 yılında Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra, 2019 yılında Psikoloji bölümünden de mezun olana kadar İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrenci asistanlığında çalışmaya başladım.