Mezunlarımıza yönelik etkinliklerimiz hakkında Mezunlarla İlişkiler Ofisi ile irtibata geçerek daha fazla bilgi alabilir, bilgilerinizi güncelleyebilir, dilek ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Fulya Akgül Durakçay
2009 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
2004 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde almaya başladığım lisans eğitimi akademik kariyerime başlamam için sağlam bir temel oluşturdu. Severek okuduğum Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği bölümünde tüm hocalarımızın derslerde hazırladığımız sunumlar ve ödevlerin yanı sıra aktif katılımı teşvik etmeleri ile analitik düşünme ve sorgulamanın öğrenimimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi yaşamımın tüm alanlarına yansıdı.
Elif Emdi
2017 - Çocuk Gelişimi Mezunu
2015 yılında lisede çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünü tamamladıktan sonra o yıl İzmir Ekonomi Üniversitesinde çocuk gelişimi bölümünün açıldığını öğrenmiştim ve 1. Tercih olarak yazdığım İzmir Ekonomi Üniversitesi çocuk gelişimi bölümünü %100 burslu olarak kazandım. 2017 yılında ise okulumdan yüksek şeref öğrencisi, bölüm birincisi olarak mezun oldum. Daha sonra İstanbul Üniversitesinde lisans tamamlama eğitimime devam ettim.
Şule Korkmaz
2018 - Uluslararası Ticaret ve Finansman Mezunu
2013 yılında tam burslu olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü'nü kazandım. 1.sınıftan itibaren okulun farklı departmanlarında kısmi zamanlı olarak çalıştım. Lisans eğitimim boyunca kendi okulumuzun kariyer etkinlikleri ve konferanslarının yanı sıra diğer üniversitelerin de düzenlediği etkinliklere olabildiğince katılmaya çalıştım. Bu sayede iş dünyasındaki farklı kişilerle tanışma şansı elde edip aynı zamanda farklı bakış açılarını gözlemleme şansım oldu.
Yamaç Şendülger
2019 - Psikoloji Mezunu
2019 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Lisans dönemi boyunca okulumuzun bana sağladığı fırsatların sayesinde psikolojinin üç farklı alanında staj yapmış oldum. Deneysel Psikoloji stajım sırasında yaptığımız araştırmanın makalesini yayınlayarak akademik anlamda ilk adımımı atmış oldum.
Selen Şener
2019 - Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Mezunu
2017 yılında çok isteyerek tercih ettiğim ve %100 bursla kazandığım Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Programı, geleceğim için aldığım en doğru kararlardan biriydi. Üniversitenin imkanları sayesinde katıldığım atölye çalışmaları, defileler, "Çıraklar Ustalara Soruyor" etkinlikleri, girişimcilik kursları ve fuarlar, sektörle aramızdaki bağı güçlendirmemize, pazarı analiz edebilmemize ve müşteri ilişkilerini yönetebilmemize yardımcı oldu.
![]() |
Fulya Akgül Durakçay |
![]() |
Elif Emdi |
![]() |
Şule Korkmaz |
![]() |
Yamaç Şendülger |
![]() |
Selen Şener |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |