Damla Eytemiz
2009 - Mütercim Tercümanlık (ingilizce) Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki ilk senemde, okulun tanıdığı sayısız imkanlardan faydalanarak, kendimi sadece akademik anlamda değil, sosyal anlamda da geliştirmeye başladım. Okulun Öğrenci İşleri Birimi'nde çalıştığım dönemde, saygı değer eğitimcilerimizle farklı şehirlerdeki liseleri ziyaret edip, okulumuzu temsil ettim. Lisede aldığım Almanca eğitimini, üniversitede geliştirerek, özgeçmişime bir dil daha ekledim. İzmir Ticaret Odası, Uluslararası Pamuk İstişare Konseyi, Ege İhracatçı Birlikleri gibi tanınmış kurumlarda gönüllü çalıştım. Aynı dönemde, başka üniversitede eğitimim görerek İngilizce Eğitim Sertifikası aldım. İzmir Global Vizyon'da eğitim danışmanlığı ve İngilizce öğretmenliği yaptım.
Ali Mat
2007 - Uluslararası Ticaret ve Finansman Mezunu
2002 yılında Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’ne başladım. Eğitim sürecim içerisinde üniversitemin sağladığı olanaklar ile araştırma, öz motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirdim. Öğrendiğim teorik bilgileri, alanında en iyi hocalarımızdan öğrenmek ve bugün hala onlarla irtibat halinde olabilmem iş yaşamımda da üniversitemin kalitesini bir adım daha öne çıkarmaktadır.
Gizem Uluğ
2013 - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'ne başladığım 2008 yılı benim için en önemli dönem noktalarından biridir. Üniversitede geçirdiğim beş yıl hayatımın en güzel yıllarıydı. Hayattaki en doğru kararlarımdan biri olan İzmir Ekonomi Üniversitesi benim için bilginin, kalitenin, arkadaşlığın, dostluğun, eğlencenin, kısacası hayatın öğrenildiği en önemli yerlerden birisidir.
Belgin Sarıgül
2016 - Ekonomi Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü ile Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği çift anadal programından 2016 yılında mezun oldum. Öğrenciyken üniversitemizin sağlamış olduğu zorunlu staj programları ile MSC, İzmir Ticaret Odası ve JTI gibi şirketlerinde staj yapma imkanım oldu.
Dilek Keser
2017 - Dış Ticaret Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Dış Ticaret Programı'ndan 2017 senesinde 3,10 ortalama ile mezun oldum. Mezun olduktan sonra okul hayatımın öncesi ve sonrasında çalışmış olduğum firmalardan müşteri odaklılık, dış pazar çalışmaları v.b. konularda edindiğim bilgiler doğrultusunda Ven Grup firmasında çalışmaya başladım.
![]() |
Damla Eytemiz |
![]() |
Ali Mat |
![]() |
Gizem Uluğ |
![]() |
Belgin Sarıgül |
![]() |
Dilek Keser |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |