Sercan Canbolat
2011 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
2011 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü'nden bölüm birincisi, fakülte birincisi ve üniversite ikincisi olarak mezun olan Sercan Canbolat, aynı zamanda Ekonomi Bölümü'nde yaptığı çift anadal programını şeref derecesi ile tamamlamıştır.
Barlas Ronay
2014 - Finans Ekonomisi Yüksek Lisans Programı Mezunu
İlk ve ortaokul eğitimimi İsviçre'de tamamladıktan sonra lise ve üniversite eğitimime İzmir'de devam ettim ve 2010 yılında Ege Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü'nden mezun oldum. İki kültürlü yetiştiğim için dünya görüşüme uygun ve kariyer planlarıma katkı sağlayabilecek ve sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda uluslararası alanda da bana yarar sağlayacağını düşündüğüm İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne 2012 yılında girdim. Yüksek lisans programında çok değerli hocalarımızdan ders alma şansımızın olmasının, iş dünyası hakkındaki düşüncelerimizi ve en önemlisi olaylara bakış açımızı olumlu etkilediğini düşünüyorum.
Shayan Behbood
2019 - İşletme Yüksek Lisans Programı Mezunu
Lisansımı İran Tahran Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında 3.5 yılda başarıyla tamamladım. 6 yıllık profesyonel çalışma hayatımdan sonra Türkiye’ye gelerek 2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi MBA Programı'ndan başarıyla mezun oldum. İyi düzeyde olan İngilizcemi İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki eğitimimle beraber daha da geliştirme fırsatı yakaladım. Aynı zamanda Türkçeyi de öğrenerek 3 dildeki becerilerimi Türkiye’deki profesyonel hayatımda kullanmaya başladım.
Yiğit Can Parıltı
2017 - Yazılım Mühendisliği Mezunu
Özellikle Gazihan Alankuş hocamın desteği ve üzerinde beraber çalıştığımız projeler sayesinde üniversiteye severek ve öğrenme isteğiyle gittim. Ayrıca dersler yazılım geliştirmenin temelinde neler olduğunu ve kariyer yolumda neler ile karşılaşacağımı anlamama yardım etti. Eğitim süreci içinde TÜBİTAK projesi kapsamında burs alarak beraber proje yapma fırsatımız da oldu
Dilşad Gülay
2010 - Endüstri Sistemleri Mühendisliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Mühendisliği bölümünden mezun olan Dilşad Gülay Karadağ, kariyerinde elde etmiş olduğu başarıların arka planında yer alan en önemli itici kuvvet olarak, hem teorik hem de sosyal katkılarıyla İzmir Ekonomi Üniversitesinin olduğuna inanmaktadır.
![]() |
Sercan Canbolat |
![]() |
Barlas Ronay |
![]() |
Shayan Behbood |
![]() |
Yiğit Can Parıltı |
![]() |
Dilşad Gülay |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |