Fulden Karameşe
2012 - Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
Kısa sürede özlediğim, tekrar tekrar geri dönmek istediğim bir yer oldu İzmir Ekonomi Üniversitesi. Alanında gerçekten iyi olan öğretim üyeleriyle büyüdüğüm üniversitemi şüphesiz ki çok özledim. Hiyerarşinin olmadığı bir yer düşünün, size her daim destek olmak isteyen öğretim üyelerini mi, konserine gittiğimiz İspanyolca hocasını mı yoksa kantin de karşılıklı çay içip sohbet edebildiğimiz bölüm başkanımızı mı anlatayım? Sınav zamanları “yeter artık bunaldım” dedirtmesine rağmen yine de her sabah uyanıp keyifle gittiğim üniversitemin şimdi daha iyi anlıyorum değerini.
Hande Arı
2011 - İşletme Mezunu
2006 yılında üniversite sınavında Türkiye derecesi elde ederek İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İşletme Bölümü'nde öğrenim görmeye başladım. 2011 yılında bölümümü birincilikle Lojistik Bölümü'nden çift anadal yaparak ve Tesco-İEÜ iş birliği çerçevesinde İşletme Perakende Yönetimi Opsiyon Programı'nı tamamlayarak mezun oldum. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde öğrenim gördüğüm süreç içerisinde, Erasmus Staj ve Öğrenci Hareketliliği Programları dahilinde, Tesco Kipa tarafından verilen burs imkanları ile Portekiz’de öğrenim görme ve İspanya ve İngiltere staj yapma imkanları yakaladım.
Hazar Çetin
2010 - Görsel İletişim Tasarımı Mezunu
2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümünden mezun oldum. İnteraktif Sinema üzerine yaptığı bitirme projesinin etkisi ile Dijital Dış Mekan Mecraların (DooH), içerik, tasarım, projelendirme ve simülasyonu üzerine çalıştım. Display teknolojileri ile ilgili kendimi geliştirmeme imkan veren sektörlerde farklı kurumsal firmaların medya satın alma ve iç iletişim departmanları ile iç içe çalışma fırsatı buldum.
Candaş Ener Erdener
2007 - Uluslararası Ticaret ve Finansman Mezunu
2003 yılında %100 burslu olarak Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü'ne başladığım ve 2007 yılında yüksek şeref derecesiyle mezun olduğum üniversitemizin bana kattığı en büyük şey, analitik düşünme yeteneğimi geliştirerek sunum becerileri kazandırmak oldu. Öğrendiğim teorik bilgilerin ışığı altında, mezun olunca bankaların müfettişlik sınavlarına hazırlandım. Girdiğim sınavdan başarılı olarak Türk Ekonomi Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak kariyerime başladım.
Öykü Özmen
2019 - Sosyoloji Mezunu
"İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde eğitim almak, akademik ve mesleki gelişimim için önemli bir ayrıcalık oldu. 2019 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim sırasında proje yönetimi alanında uzmanlaşmak istediğime karar verdim. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin sağladığı kapsamlı ve uygulamalı eğitimin yanı sıra, %100 İngilizce eğitim almam meslek hayatıma hızlı bir başlangıç yapmamda etkili oldu.
![]() |
Fulden Karameşe |
![]() |
Hande Arı |
![]() |
Hazar Çetin |
![]() |
Candaş Ener Erdener |
![]() |
Öykü Özmen |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |