Sevginur Ursavaş
2020 - İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Mezunu
2015 yılında liseyi birincilikle tamamladıktan sonra lisans eğitimim için İzmir Ekonomi Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünü tercih ettim. Lisans hayatım boyunca çeşitli firmalarda stajlarımı tamamladım ve yarı zamanlı olarak çalıştım. 2020 yılında mezun oldum. Sektörde iç mimarlık ve mobilya alanında iş tecrübesi edindim. 2021 yılı itibari ile İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Tasarım Çalışmaları alanında tezli yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Bu alanı tercih etmemin en önemli sebebi multidisipliner bir yaklaşım ile araştırmak istediğim konuya odaklanabilecek olmam oldu. Yüksek lisans döneminde almış olduğum derslerin etkisi ile uzun zamandır hayalini kurduğum bir girişimde bulundum.
Özgü Yavuz
2019 - Psikoloji Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Psikoloji-Sosyoloji çift anadal programı lisans eğitimlerini şeref öğrencisi dereceleriyle mezun olarak tamamladım. 2018 yılında Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra, 2019 yılında Psikoloji bölümünden de mezun olana kadar İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrenci asistanlığında çalışmaya başladım.
Oylum Dikmen Güleryüz
2009 - İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden, 2009 yılında tez çalışmamı tamamlayarak, birincilik ile mezun oldum. 2009 ile 2011 yılları arasında ailemize ait olan mimarlık firmasında içmimar olarak aktif görev aldım.
Fethi Saruhan
2018 - İşletme Mezunu
2013 yılında liseden birincilikle mezun olduktan sonra önümdeki birçok güzel seçeneğe rağmen tek tercihim İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin %100 burslu İngilizce İşletme Bölümü olmuştu. Başlarda riskli gibi görünen bu kararımın şimdi ne kadar doğru olduğunu görebiliyorum. Lise yıllarında yaptığım TÜBİTAK projeleri ile girişimciliğe ilk adımımı atmıştım. Üniversiteye başladığım ilk yıl Embryonix Kuluçka Merkezi’nin düzenlediği girişimcilik etkinlikleriyle girişimciliğin profesyonel yönüyle tanışmış oldum.
Utku Gürboğa
2009 - Matematik Mezunu
2005 yazı itibariyle İstanbul ya da İzmir’de bir bölümü tercih etmek arasında kararsız kalmıştım. Yaşadığım şehri seviyor olmam ve İzmir’deki üniversitelerin de gelecekteki kariyerim açısından bana oldukça fazla katkı sağlayabileceğini düşünmem nedeniyle İzmir’de bir üniversite tercih etmeye karar verdim. İzmir’deki üniversiteleri araştırmaya başladığımda İzmir Ekonomi Üniversitesi hem eğitim kadrosu hem de vizyonu itibariyle ön plana çıkmıştı
![]() |
Sevginur Ursavaş |
![]() |
Özgü Yavuz |
![]() |
Oylum Dikmen Güleryüz |
![]() |
Fethi Saruhan |
![]() |
Utku Gürboğa |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |