Muhasebe ve Denetim bölümü ilk mezunlarından biri olarak söyleyebilirim ki, bölümümüz skalası geniş olan bir bölüm. Finans, ekonomi, muhasebe, denetim gibi sektörlerden herhangi birinde okulumuzun bizlere kattığı bilgilerle yer almak mümkün. Benim kariyer planlamam henüz okul bitmeden, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Mali İşler Birimi'nde gönüllü staj yaparak, Ardından PwC Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş.'de görev alarak hangi alanlara yönelmek istediğime karar vermemle başladi. Ben finans/ekonomi kısmında uzmanlaşmak istediğimden iş tercihlerim bu yönde oldu. Medicalpark Hastaneler Grubu'nda finans uzmanı olarak 2 sene görev yaptım. Şu anda da Medicana Hastaneler Grubu'nda finansman ve hazine yöneticisi olarak görev yapmaktayım.
Sercan Canbolat
2011 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
2011 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü'nden bölüm birincisi, fakülte birincisi ve üniversite ikincisi olarak mezun olan Sercan Canbolat, aynı zamanda Ekonomi Bölümü'nde yaptığı çift anadal programını şeref derecesi ile tamamlamıştır.
Dilşad Gülay
2010 - Endüstri Sistemleri Mühendisliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Mühendisliği bölümünden mezun olan Dilşad Gülay Karadağ, kariyerinde elde etmiş olduğu başarıların arka planında yer alan en önemli itici kuvvet olarak, hem teorik hem de sosyal katkılarıyla İzmir Ekonomi Üniversitesinin olduğuna inanmaktadır.
Bengü Güngör
2016 - Endüstri Mühendisliği Mezunu
2011 yılında burslu kazandığım Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nden 2016 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca, başta yüzde yüz İngilizce eğitim olmak üzere, üniversitemin sunduğu birçok farklı imkandan yararlanma fırsatı buldum. Mesleki derslerimin teorik bilgi edinmenin yanı sıra proje ödevleri ile uygulama imkanı sunmasıyla, global firmalarda dönemsel proje stajyeri olarak çalışma fırsatı yakaladım.
Yiğit Can Parıltı
2017 - Yazılım Mühendisliği Mezunu
Özellikle Gazihan Alankuş hocamın desteği ve üzerinde beraber çalıştığımız projeler sayesinde üniversiteye severek ve öğrenme isteğiyle gittim. Ayrıca dersler yazılım geliştirmenin temelinde neler olduğunu ve kariyer yolumda neler ile karşılaşacağımı anlamama yardım etti. Eğitim süreci içinde TÜBİTAK projesi kapsamında burs alarak beraber proje yapma fırsatımız da oldu
Emre Süngü
2020 - Bilgisayar Programcılığı Mezunu
Bilişim sektöründe faaliyet gösteriyorum. Mobil uygulama ve tasarımı, web sitesi tasarımı, bilgisayar ve cep telefonu teknik servisi ile yedek parça satışı, kurumsal firmalara bilgi işlem desteği ve güvenlik kamerası hizmeti işiyle uğraşıyorum. Şu anda Silver Computer Technology firmasının kurucusu ve işletmecisiyim.
![]() |
Sercan Canbolat |
![]() |
Dilşad Gülay |
![]() |
Bengü Güngör |
![]() |
Yiğit Can Parıltı |
![]() |
Emre Süngü |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |