2012 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü tam burslu olarak kazandım. Lisans öğrenimim süresince okulumuzun birçok sosyal kulübünde yer aldım. Sosyal ve insan ilişkileri bakımından ciddi anlamda kendimi geliştirmemi sağladı. Bir çok farklı ülke ile yapılan Erasmus Anlaşmaları sayesinde Almanya’nın Mannheim kentinde bulunan Duale-Hoch Schule Baden Württemberg’de bir bahar dönemi bulunma fırsatı yakaladım. İkinci yabancı dil eğitimi, öğrenimim boyunca üniversitem tarafından sağlandığı için Almanya’da bulunduğum süreçte, ülkeye daha iyi adapte olmamı sağladı. 2017 yılında mezun olduktan sonra 1 yıl yedek subay olarak askerliğimi tamamladım. İlk önce Alman menşeili Döhler Group(İzmir) şirketinde, iş birimi planlama mühendisi olarak 8 ay çalıştıktan sonra, 2019 Eylül’den bu yana TÜBİTAK SAGE(Savunma Sanayii Ar-Ge Enstitüsü)’de(Ankara) araştırmacı olarak görev yapmaktayım.
Dilara Barut
2011 - Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi hayalim olan bir üniversiteydi. Çünkü 2007 yılında kabin çevirisi laboratuvarı olan nadir üniversitelerden biriydi. O yüzden üniversite tercihlerimde ilk tercihimdi. Üniversiteye geldiğimde bir an bile pişmanlık duymadım. Çevredeki çoğunluğun “Özel üniversite, parayı ver mezun ol.” algısını yıkan bir üniversite olduğuna emin olabilirsiniz.
Mert Öncü
2019 - İşletme Mezunu
Okulumuzda 5 çok mutlu yıl geçirdikten sonra 2019 Haziran ayında okulumuzun İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Okul hayatımın 3. sınıfında Vakıfbank’ta staj yaptım, finans sektörüne olan ilgim ile birlikte 2019 Temmuz ayında, ING’nin Geleceğin Yöneticilerini Yetiştirme Programı ile kariyerime başlangıç yaptım.
Coşkun Deniz Temel
2009 - Uluslararası Ticaret ve Finansman Mezunu
2004 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde başlayan üniversite hayatım, 2009 yılında diplomamı almam ile son buldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra aile işletmesi olan mağazacılık sektöründe 1 yıllık ticari tecrübe edindim. Üniversite eğitiminin bana kattıklarını uygulamaya geçirmek adına İzmir’de Dirmak Makina adındaki firmada 3 yıl ithalat ve ihracat müdürlüğü’nden sonra 2013 yılı sonlarında aile kurma amacıyla İsveç'e taşınma kararı aldım ve 1 yıl yoğunlaştırılmış İsveççe dili eğitiminden sonra 2015 yılı başlarında bugün %50 ortağı olduğum Sydsvensk Form Reklam AB firmasında yine ithalat ihracat müdürlüğü görevinde çalışmaya başladım.
Erdal Erdoğdu
2011 - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Mezunu
Kaç tane halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü vardır ki medya gezisi adı altında öğrencilerini ülkemizin önde gelen ajanslarını dolaştırsın, sektörü onlara tanıtsın ya da her hafta sektörün önde gelen isimlerini derslerinde konuk etsin. Bunlar bizim için iyi fırsatlardı ve ben kendi adıma bu fırsatı çok iyi değerlendirdiğime inanıyorum. Çünkü ilk patronum ile ilk kez 2010’daki medya gezisinde tanışmıştım.
Aslı Taşçı
2014 - Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nden 2014 yılında mezun oldum. Mezun olduğum gibi İzmir Ekonomi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans Programı'na ve bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. Yüksek lisansımı tamamlayınca İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nde doktoramı tamamladım.
![]() |
Dilara Barut |
![]() |
Mert Öncü |
![]() |
Coşkun Deniz Temel |
![]() |
Erdal Erdoğdu |
![]() |
Aslı Taşçı |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |