Başarı bursuyla okuduğum Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden yüksek şeref öğrencisi olarak okudum. Ayrıca Uluslararası İlişkiler ve AB Bölümü’nde de çift anadal yaparak aynı anda iki bölümden mezun olma şansını yakaladım. Üniversitede aldığım eğitim, Manchester University of Salford’da aldığım Fransızca eğitimi ile artan ikinci yabancı dilim; Avrupa Birliği Bakanlığı’nda yaptığım staj ve yer aldığım pek çok uluslararası proje, kariyer planlarımın şekillenmesinde önemli rol oynadı. Mezun olduktan çok kısa bir süre sonra iş bulma fırsatı yakaladım. Önce Logo Yazılım, sonrasında Japan Tobacco International (JTI)’da iş tecrübelerim oldu. Şu anda da Apple’da 9 yılı aşkın süredir kıdemli danışman olarak İrlanda’ya bağlı çalışmaktayım. Sunduğu fırsatlar göz önüne alındığında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin öğrencisi olmanın iyi bir karar olduğunu düşünmekteyim.
Cansu Adaş
2013 - Matematik Mezunu
Eğitim ve öğrenim hayatımın her döneminde en fazla ilgi duyduğum ve en başarılı olduğum ders matematikti. Bu nedenle 2008 yılında tercih formumun üniversitelerin matematik bölümlerinden oluşması kaçınılmaz oldu. Peki ya neden İzmir Ekonomi Üniversitesi? Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanan makale ve kitaplarıyla bilime büyük ölçüde katkı sağlamış zengin akademik kadrosu, burs imkânları, İzmir gibi müthiş bir şehirde öğrencilik hayatı ve eğitim dilinin İngilizce olmasının yanı sıra verdiği 2. yabancı dil eğitimi İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik bölümünü tercih etmemde önemli rol oynadı.
Murat Yatağan
2008 - Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
Murat, uluslararası bir danışman olarak, şirketlerin müşteri tabanlarını büyütmek ve karlılıklarını artırmak konusunda onlara stratejik yön göstermektedir. Dijital kanallardan etkin müşteri edinimi konusunda yol haritaları çıkararak, firmaların pazarlama ve büyüme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. 2015'ten beri işletmelere büyüme konusunda danışmanlık yapan Murat, çeşitli sektörlerden 150'nin üzerinde işletmeye ve girişime destek vermiştir.
Hande Arı
2011 - İşletme Mezunu
2006 yılında üniversite sınavında Türkiye derecesi elde ederek İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İşletme Bölümü'nde öğrenim görmeye başladım. 2011 yılında bölümümü birincilikle Lojistik Bölümü'nden çift anadal yaparak ve Tesco-İEÜ iş birliği çerçevesinde İşletme Perakende Yönetimi Opsiyon Programı'nı tamamlayarak mezun oldum. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde öğrenim gördüğüm süreç içerisinde, Erasmus Staj ve Öğrenci Hareketliliği Programları dahilinde, Tesco Kipa tarafından verilen burs imkanları ile Portekiz’de öğrenim görme ve İspanya ve İngiltere staj yapma imkanları yakaladım.
Mert Öncü
2019 - İşletme Mezunu
Okulumuzda 5 çok mutlu yıl geçirdikten sonra 2019 Haziran ayında okulumuzun İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Okul hayatımın 3. sınıfında Vakıfbank’ta staj yaptım, finans sektörüne olan ilgim ile birlikte 2019 Temmuz ayında, ING’nin Geleceğin Yöneticilerini Yetiştirme Programı ile kariyerime başlangıç yaptım.
Can Türker
2016 - Endüstri Sistemleri Mühendisliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümünden 2016 yılında yüksek şeref derecesiyle mezun oldum. Üniversiteye başlamadan önceki hedeflerim arasında, dünya standartlarında kapsamlı ve teknik yeterlilikte mühendislik eğitimi almak, kariyerime yurtdışında devam etmek ve mezun olmadan önce iş dünyasında deneyim kazanmak vardı. İzmir Ekonomi Üniversitesini tercih etmemin en önemli nedenleri arasında yetkin ve deneyimli akademik kadrosu, sunduğu burs olanakları, eğitim dilinin İngilizce olması, ikinci ve üçüncü yabancı dil öğrenme fırsatları, üniversitenin yurtiçi ve yurtdışındaki tanınırlığı ve iş dünyasına açılan pek çok fırsat yaratması bulunuyordu.
![]() |
Cansu Adaş |
![]() |
Murat Yatağan |
![]() |
Hande Arı |
![]() |
Mert Öncü |
![]() |
Can Türker |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |