İzmir Ekonomi Üniversitesi Dış Ticaret Programı'ndan 2017 senesinde 3,10 ortalama ile mezun oldum. Mezun olduktan sonra okul hayatımın öncesi ve sonrasında çalışmış olduğum firmalardan müşteri odaklılık, dış pazar çalışmaları v.b. konularda edindiğim bilgiler doğrultusunda Ven Grup firmasında çalışmaya başladım. Aynı zamanda, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü'nü okumaya başladım. Şu anda Ven Grup ailesinin bir üyesi olarak yurt içi ve yurt dışı teklifleri, satış öncesi ve sonrası destek, proje çalışmaları, şantiye keşif ve kontrolleri, hak ediş düzenlemeleri başta olmak üzere çalışmalarımı sürdürmekteyim.
Yiğit Can Parıltı
2017 - Yazılım Mühendisliği Mezunu
Özellikle Gazihan Alankuş hocamın desteği ve üzerinde beraber çalıştığımız projeler sayesinde üniversiteye severek ve öğrenme isteğiyle gittim. Ayrıca dersler yazılım geliştirmenin temelinde neler olduğunu ve kariyer yolumda neler ile karşılaşacağımı anlamama yardım etti. Eğitim süreci içinde TÜBİTAK projesi kapsamında burs alarak beraber proje yapma fırsatımız da oldu
Egemen Akın
2009 - Endüstri Sistemleri Mühendisliği Mezunu
2005 senesinde o zamanki Endüstri Sistemleri Mühendisliği şimdiki Endüstri Mühendisliği bölümünün ilk öğrencilerinden biri olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi'ndeki eğitim hayatıma başladım. Görece genç olan bir üniversitenin yeni açılan bir bölümünü tercih etmenin getirdiği endişelerim elbette mevcuttu. Fakat bölümün bölge ve ülke ihtiyaçlarına göre iyi kurgulanmış bir eğitim sistemi ve kadrosu olduğu konusunda ikna olduğumda bu endişelerim yerini farklı bir heyecana bıraktı.
Öykü Özmen
2019 - Sosyoloji Mezunu
"İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde eğitim almak, akademik ve mesleki gelişimim için önemli bir ayrıcalık oldu. 2019 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim sırasında proje yönetimi alanında uzmanlaşmak istediğime karar verdim. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin sağladığı kapsamlı ve uygulamalı eğitimin yanı sıra, %100 İngilizce eğitim almam meslek hayatıma hızlı bir başlangıç yapmamda etkili oldu.
Gizem Erboz
2014 - Lojistik Yönetimi Mezunu
2009 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Lojistik Yönetimi Bölümü'ne tam burslu olarak başladım. 2014 yılında lisans bölümümü birinci olarak bitirdim. Üniversite dönemimde okulumun bana sağladığı bir olanak olan Erasmus Programı kapsamıyla, Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde bir dönem eğitim aldım. Aslında hayatımda daha sonra büyük bir yer edinecek olan Budapeşte yolculuğum bu şekilde başladı.
Gizem Uluğ
2013 - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'ne başladığım 2008 yılı benim için en önemli dönem noktalarından biridir. Üniversitede geçirdiğim beş yıl hayatımın en güzel yıllarıydı. Hayattaki en doğru kararlarımdan biri olan İzmir Ekonomi Üniversitesi benim için bilginin, kalitenin, arkadaşlığın, dostluğun, eğlencenin, kısacası hayatın öğrenildiği en önemli yerlerden birisidir.
![]() |
Yiğit Can Parıltı |
![]() |
Egemen Akın |
![]() |
Öykü Özmen |
![]() |
Gizem Erboz |
![]() |
Gizem Uluğ |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |