Özellikle Gazihan Alankuş hocamın desteği ve üzerinde beraber çalıştığımız projeler sayesinde üniversiteye severek ve öğrenme isteğiyle gittim. Ayrıca dersler yazılım geliştirmenin temelinde neler olduğunu ve kariyer yolumda neler ile karşılaşacağımı anlamama yardım etti. Eğitim süreci içinde TÜBİTAK projesi kapsamında burs alarak beraber proje yapma fırsatımız da oldu. Bu tecrübe de takım olarak nasıl çalışıldığını bana öğretmiş oldu. Bitirme projemizde sanal gerçeklik ile ilgilendik ve projeyi sunabilmemiz için sanal gerçeklik gözlükleri gerekiyordu. Bu masraflar üniversite tarafından karşılanıp bize destek olundu. Hepsi için çok teşekkür ediyorum ve iyi günler diliyorum.
Uğur Berk Kalelioğlu
2016 - Sosyoloji Mezunu
2016 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü yüksek şeref öğrencisi sıfatı ile birincilikle bitirdikten sonra Federal Almanya Cumhuriyeti'nden tam burs kazandım. Teori ve pratiğin dengeli kombinasyonu ile kuşanmış İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin Sosyoloji Bölümü müfredatı, yurt dışındaki eğitimimde inanılmaz kolaylıklar sağladı. Eramus Programı ile Almanya Fulda Üniversitesi, Sosyal ve Kültürel Bilimler Bölümü'nde aldığım 6 aylık burslu eğitim, bilim ve çağdaşlık anlayışımı köklüce değiştirdi.
İlker Dizlek
2009 - Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
2009 yılında Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyet sonrası kariyerime Abdi İbrahim ilaç firmasında başladım. Burada 2 sene çalıştıktan sonra Vatan Bilgisayar’da yönetici olarak işe başladım. Kariyerime Vatan Bilgisayar’da 7 sene mağaza müdürü olarak devam ettim.
Burcu Çeliksap
2012 - Görsel İletişim Tasarımı Mezunu
2012 yılında tam burslu ve bölüm birincisi olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun oldum. Applied workshop gibi dersler sayesinde İstanbul’da bulunan birçok reklam ajansı ve prodüksiyon şirketlerini gezme şansımız oldu. Bu sayede network edinerek mezuniyet sonrası iş bulma süreci çok daha verimli oldu. 2011 yılında Rock’n Coke Festivali ile Pozitif Müzik’te saha asistanı ve brand manager olarak görev almaya başladım.
Nazlıgül Candaş
2012 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne 2007 yılında Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü'ne kayıt yaptırmıştım. 2012 yılında şeref listesinde mezun oldum. Mezun olana kadar Arkas, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ve Sabancı Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği toplumsal duyarlılık projesiyle birlikte "Bir Dilek Tut" derneğinde staj yaptım.
Sercan Canbolat
2011 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
2011 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü'nden bölüm birincisi, fakülte birincisi ve üniversite ikincisi olarak mezun olan Sercan Canbolat, aynı zamanda Ekonomi Bölümü'nde yaptığı çift anadal programını şeref derecesi ile tamamlamıştır.
![]() |
Uğur Berk Kalelioğlu |
![]() |
İlker Dizlek |
![]() |
Burcu Çeliksap |
![]() |
Nazlıgül Candaş |
![]() |
Sercan Canbolat |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |