2007 yılında tam burslu olarak girdiğim Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldum. Erasmus ile Finlandiya’daki Vaasan Yliopista - University of Vaasa’da bir dönem ders alma fırsatını bulmam, hem kişisel gelişimim hem de özgeçmişim açısından çok katkı sağladı. İzmir Ekonomi’de eğitim dilinin İngilizce olması ve uluslararası standartlarda bir eğitim kalitesi, Erasmus sürecine kısa sürede adapte olmamda yardımcı oldu. Bölümümüzün zorunlu kıldığı yaz stajları sayesinde ise daha üniversitenin ilk yıllarında iş hayatını tanımak ve mühendisliğe adım atmak büyük bir imkan yarattı. Mezuniyetimin ardından Japan Tobacco International ve Fokker GKN şirketlerinde mühendislik yaptım. Şimdi ise yine global bir firma olan Amcor Specialty Cartons’da üretim kontrolörü olarak görev yapıyorum ve yarı zamanlı olarak Finans Departmanı’na maliyet analizleri konusunda destek veriyorum.
Tuğçe Özgürbüz
2015 - Psikoloji Mezunu
Çocukluktan beri hayalini kurduğum ve bunun için emek verdiğim Psikoloji Bölümü'ne 2010 yılında giriş yaptım. Benim için hem teorik, hem uygulama alanında kaliteli bir eğitim almak, kendimi en iyi şekilde geliştirmek ve yabancı dil anlamında da kendime bu yolda katkı sağlamak önemliydi. 2015 yılında mezun olduktan sonra vizyon ve eğitim kalitesi açısından ne kadar doğru bir karar verdiğimi daha iyi anladım.
İbrahim Mut
2011 - Medya ve İletişim Mezunu
İzmir Ekonomi kültürünü gururla taşıyarak 2011 yılında Medya ve İletişim bölümünden mezun oldum. Hayatımda her zaman anlatmaktan sevinç duyduğum ve hala dün gibi hatırladığım muhteşem anılarımın olduğu bir süreç idi benim için. Tercih aşamasında da birebir gelip ziyaret ettiğim ve her günümün ayrı bir bilgi serüveni olduğu harika süreç idi. Tam burslu olarak kazandığımı ilk duyduğumda içimde hayalimin başladığını hissedebiliyordum
Gizem Berikan Beydemir
2011 - Psikoloji Mezunu
2006 yılında kapısından içeri adım attığım İzmir Ekonomi Üniversitesinde hayatımın en keyifli 5 senesini geçirdim. 2011 yılında Psikoloji bölümünden mezun olurken sadece bir meslek değil aynı zamanda inanılmaz bir hayat vizyonu elde etmiştim. Deneyimli hocalar ve vizyoner bir eğitim sistemi sayesinde bir çok kişiden farklı bir bakış açısında başlıyorsunuz kariyer rotanıza. Psikoloji bölümü çok yoğun bir programa sahip. Bir çok çalışma alanını size 4 sene gibi bir sürede anlatıp, temel yeterlilik kazandırmakta.Üniversitede okurken staj programlarının önemi yadsınamaz. İzmir Ekonomi Üniversitesi sizleri bir çok farklı staj deneyimi için desteklemekte. Böylelikle seneler içinde endüstriyel psikolojiden, okullara, hastanelere ve kliniklere varan farklı alanları gözlemleme şansı buldum.
Özgün Engün
2014 - Psikoloji Mezunu
2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. 1 yıl İzmir Kemalpaşa'da Engelli Bakım Merkezi'nde ruhsal engelli bireylerle çalıştıktan sonra 1 sene Hakkari/Çukurca'da psikolog asteğmen olarak askerlik hizmetimi yerine getirdim. Bu sırada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde İnsan Kaynakları Ön Lisans Bölümü ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Bölümleri'ni tamamladım.
Nisa Erpamukçu
2019 - Mimarlık Tezli Yüksek Lisans Programı (İngilizce) Mezunu
Hayalleriniz, siz onların peşinden koştuğunuz kadar yakındır.
İzmir Ekonomi üniversitesinde Mimarlık Bölümü'nde Yüksek Lisans Programı'na başlayarak derinden ilgimi çeken bir araştırma konusu üzerine tez yazma fırsatı buldum. Çok severek hazırladım bu tez çalışması sürecinde beni koşulsuz ilgisiyle destekleyen değerli danışmanım Prof. Dr. Aslı Ceylan Öner sayesinde kendime hep inandım. Benim için daha fazla heyecan verici ne olabilirdi?
![]() |
Tuğçe Özgürbüz |
![]() |
İbrahim Mut |
![]() |
Gizem Berikan Beydemir |
![]() |
Özgün Engün |
![]() |
Nisa Erpamukçu |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |