Okulumuzda 5 çok mutlu yıl geçirdikten sonra 2019 Haziran ayında okulumuzun İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Okul hayatımın 3. sınıfında Vakıfbank’ta staj yaptım, finans sektörüne olan ilgim ile birlikte 2019 Temmuz ayında, ING’nin Geleceğin Yöneticilerini Yetiştirme Programı ile kariyerime başlangıç yaptım. 3 aylık bir eğitim sürecinden sonra ticari portföy yöneticisi olarak görev yapmaya başladım ve devam etmekteyim. Okulumun bana bu yolumdaki katkıları sayısız olmakla birlikte hala devam etmekte. Kısaca bir turuncudan başka turuncuya adım attım. İyi bir üniversitenin size kattıklarını iş hayatınızda ve sosyal ilişkilerinizde çok net görebiliyorsunuz. Son olarak, ilk turuncum benim için hep unutulmaz olarak kalacak.
Murat Yatağan
2008 - Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
Murat, uluslararası bir danışman olarak, şirketlerin müşteri tabanlarını büyütmek ve karlılıklarını artırmak konusunda onlara stratejik yön göstermektedir. Dijital kanallardan etkin müşteri edinimi konusunda yol haritaları çıkararak, firmaların pazarlama ve büyüme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. 2015'ten beri işletmelere büyüme konusunda danışmanlık yapan Murat, çeşitli sektörlerden 150'nin üzerinde işletmeye ve girişime destek vermiştir.
Alirıza Demirelli
2015 - Lojistik Yönetimi Mezunu
2010 yılında spor bursuyla katıldığım İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Lojistik Yönetimi bölümünde başlayan maceramın üzerinden 10 yıl ve mezuniyetimin üzerinden ise 5 yıl geçtikten sonra, üniversite hayatının ne kadar önemli olduğunu ve dolu geçirdiğim her günün bana iş hayatımda kazandırdıklarını görebiliyorum.
Erdem Kalaycı
2012 - Yazılım Mühendisliği Mezunu
Bu meslek grubu başka hiçbir meslek grubuna benzemez. Bir kere gönül verdin mi, problem çözmenin tadına bir kere vardın mı hep daha fazlasını isteyebilirsin. Bunlar şimdiki düşüncelerim tabi ki. Çok klasik hikayedir, günlük hayatta bu mesleğin yapabildiği “Bilgisayara format atılacak, yardım edebilir misin?”dir. Her şey bu şekilde başladı bende de Üniversite öncesi tüm yaz tatillerimi kuzenlerimin bilgisayar dükkanında çalışarak geçirdim.
Hatice Çamlı
2017 - İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Mezunu
Üniversite ve bölüm tercihi her öğrenci için zor bir süreçtir. Lise hayatımda tek bir hayalim vardı. Bu da iç mimar olmaktı. Hayallerime atacağım bu adımı İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştirme kararı aldım. İEÜ’den 2017 yılında İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans sürecimde başarı bursu kazanarak okuma fırsatı yakaladım. Bu süreçte üniversitemin ve bölümümün sayesinde bir çok tecrübeyi kazandım.
Bengü Güngör
2016 - Endüstri Mühendisliği Mezunu
2011 yılında burslu kazandığım Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nden 2016 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca, başta yüzde yüz İngilizce eğitim olmak üzere, üniversitemin sunduğu birçok farklı imkandan yararlanma fırsatı buldum. Mesleki derslerimin teorik bilgi edinmenin yanı sıra proje ödevleri ile uygulama imkanı sunmasıyla, global firmalarda dönemsel proje stajyeri olarak çalışma fırsatı yakaladım.
![]() |
Murat Yatağan |
![]() |
Alirıza Demirelli |
![]() |
Erdem Kalaycı |
![]() |
Hatice Çamlı |
![]() |
Bengü Güngör |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |