İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Okulumun bana kattığı uluslararası bakış açısı, farklı kültürleri sürekli olarak takip etme ve araştırmacı kimliği sayesinde kısa zamanda istediğim alanda çalışmaya başladım. Bu süreçte hem bölümdeki hocalarımın hem de kariyer yönlendirme merkezinin yadsınamayacak katkıları bulunmaktadır. Okulum sayesinde kazandığım yabancı dil becerilerini kariyerim boyunca aktif kullanarak yabancı ailelerle çalışarak çocuklarına danışmanlık hizmeti verdim ve çoklu kültürlerle çalışmaya devam ediyorum. Çocuk kitaplarının pedagojik anlamda incelenmesi ve değerlendirilmesi üzerine bir yayınevi ile çalışıyorum. TRT Radyo programlarına katılıyorum. İzmir Ticaret Odası üyesiyim ve kendi kurumum olan ÇocukUS Oyun Odaklı Gelişim Merkezi’nin eğitim ve proje düzenlemelerini gerçekleştirerek bir çok aile ile çalışma fırsatı buluyorum. Kariyerimdeki birçok adımdaki başarıları sevgili okulum İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne borçluyum.
Murat Esen
2008 - Bankacılık ve Sigortacılık Mezunu
2004 yılında Bankacılık ve Sigortacılık Programı'na başladım. Eğitim sürecinin yanı sıra üniversitemin sağladığı sosyal olanaklar ile spor yapma imkanı ve okul takımımızla aldığımız başarılar ile üyesi olduğumuz bu güzide kurumu temsil etme onurunu yakaladım. Eğitim sürecinde kendimi farklı yetkinlikler anlamında da geliştirme imkanı yakaladım. Edindiğim öğrenimler ve teorik bilgileri günümüzde iş hayatımda uyguladığımı gördüğümde iyi ki de yolumun İzmir Ekonomi Üniversitesi’yle kesiştiğini düşünüyorum.
Tekin Evrim Özmermer
2017 - Elektrik-Elektronik Mühendisliği Mezunu
2017 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra, erasmuş programında bulunduğum Riga Teknik Üniversitesi’ne master yapmak için geldim. Master programım devam ederken, Accenture’da yapay zeka geliştiricisi olarak önce stajıma sonra da tam zamanlı ise başladım. Çalışma hayatım boyunca Accenture Global’de bir inovasyon yarışmasının üç tane de hackathon’nun kazananı oldum, ve bir global hackathon’un organizasyonunda teknik lider olarak görev aldım.
Cahit Canbaz
2013 - Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans Programı Mezunu Mezunu
1976 Eskişehir doğumluyum.18 yaşında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazandığım için İzmir’e geldim, mezuniyet sonrasında da hayatıma İzmir’de devam etmeye karar verdim. İzmir insanı ve doğasıyla benim kendimi bulduğum ailemle birlikte huzur içerisinde yaşadığımız bir şehir ve umarım hep böyle kalır. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra sırasıyla Vestel Elektronik (TV), Indesit Company (Buzdolabı), İtalyan Terim Company (Fırın ve ocak) ve son olarak şu an da çalışmakta olduğum Teka Ankastre Mutfak Grubu'nun en önemli fabrikalarından biri olan Ege Serbest Bölgesi'nde faaliyetlerini sürdüren TEKA İzmir (Ankastre Gazlı/Elektirkli Fırın,Gazlı/Indüksiyonlu/Elektrikli Ocak Üretimi) firmasında çalışmaktayım.
Raşit Umut Saygıner
2018 - İşletme Mezunu
Okulumuz İşletme Bölümü 2018 yılı mezunuyum. 2014 yılında başladığım İzmir Ekonomi Üniversitesi eğitimim süresince edindiğim sosyal becerilerin, iş yaşamındaki önemi her geçen gün daha da iyi anlaşılıyor. Mezuniyetimiz sonrası Istanbul'da edindiğim bankacılık tecrübesine ilaveten 2022 yılında İngiltere, Brighton Üniversitesi'nde finans alanında yüksek lisansımı tamamladım.
Nazlıgül Candaş
2012 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne 2007 yılında Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü'ne kayıt yaptırmıştım. 2012 yılında şeref listesinde mezun oldum. Mezun olana kadar Arkas, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ve Sabancı Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği toplumsal duyarlılık projesiyle birlikte "Bir Dilek Tut" derneğinde staj yaptım.
![]() |
Murat Esen |
![]() |
Tekin Evrim Özmermer |
![]() |
Cahit Canbaz |
![]() |
Raşit Umut Saygıner |
![]() |
Nazlıgül Candaş |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |