Mert Kalaycı
2017 - Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Mezunu
2017 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü burslu olarak bitirdim. İzmir Ekonomi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı ile burslu olarak tez faaliyetlerimi devam ettirmekteyim. 2016 yılında Innolife Mekatronik Mühendislik ve Danışmanlık şirketinde IOT cihazları, akıllı ev sistemleri ve patentinin şirkete ait olduğu aynı zamanda Tübitak projesi olan Smart Cradle projesinde stajyer olduğum dönem içerisinde aktif görevler aldım.
Ali Mat
2007 - Uluslararası Ticaret ve Finansman Mezunu
2002 yılında Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’ne başladım. Eğitim sürecim içerisinde üniversitemin sağladığı olanaklar ile araştırma, öz motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirdim. Öğrendiğim teorik bilgileri, alanında en iyi hocalarımızdan öğrenmek ve bugün hala onlarla irtibat halinde olabilmem iş yaşamımda da üniversitemin kalitesini bir adım daha öne çıkarmaktadır.
Efe Çukur
2018 - Endüstriyel Tasarım Mezunu
2018 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’ne bağlı Günsel Otomobil firmasında endüstriyel tasarımcı olarak göreve başladım. İlk olarak B9 aracımızın iç mekan tasarım ekibinde yer aldım. İlerleyen dönemde iç mekan takım lideri oldum ve dashboard, orta konsol, iç mekan renk ve desen konularında çalışma fırsatım oldu. Daha sonraları J9 adında bir SUV konsept aracının proje yürütücülüğünü devraldım ve lansmanda bu konseptimizi de tanıtma fırsatımız oldu.
Özge Özge
2020 - İngilizce Mütercim Tercümanlık Mezunu
2016 yılında ilk tercihim olan İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’ne başladım. Ekonomi Üniversitesine başladığım ilk andan itibaren geleceğimin emin ellerde olduğundan adım gibi emindim. İzmir Ekonomi Üniversitesinin Çince, İtalyanca ve İspanyolca gibi geniş ikinci yabancı dil seçeneklerini barındırması, beni meslektaşlarımdan ayıran bir farktı. Eğitimim esnasında donanımlı ve kendi alanımda büyük başarılara imza atan değerli öğretim üyelerinden dersler alarak 2020 yılında Şeref Öğrencisi olarak mezun oldum.
Yaprak Yalçınkaya
2015 - İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Mezunu
Lise sonrasında birinci tercihim olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nü tam burslu kazandım. 2011 yılında hazırlık sınavını geçerek birinci sınıfa 17 yaşında baslamış oldum. 2012 yılından itibaren freelance olarak İçmimarlık yapmaya başladım. Lisans eğitimimin 3. senesinde İEÜ’nün de içinde bulunduğu Erasmus Anlaşması ile İngiltere’deki Sheffield Hallam Üniversitesi’nde geçirmeye karar verdim ve burada bir dönem okuduktan sonra 3. Sınıfı İEÜ’de tamamladım.
![]() |
Mert Kalaycı |
![]() |
Ali Mat |
![]() |
Efe Çukur |
![]() |
Özge Özge |
![]() |
Yaprak Yalçınkaya |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |