İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin Uluslararası Ticaret ve Finansman ve İşletme (çift anadal olarak) lisans programlarını tamamladım. Lisans eğitimimi takiben İsveç-Lund Üniversitesi'nde Finans Master Programı'na başladım. Lund Üniversitesi'nin yüksek lisans programından çok memnun kaldığım için, Lund Üniversitesi'nde İşletme Finansmanı üzerine doktoraya başladım. Doktora sonrası, Hollanda'nın Utrecht Üniversitesi'nden teklif alınca, Hollanda'ya taşındım. O günden bu yana, Utrecht Ekonomi Okulu'nda, finans alanında yardımcı doçent olarak calışmaktayım. İEÜ hem güçlü akademik kadrosu sayesinde yüksek kalitede eğitim temin ediyor, hem de sosyal açıdan bir çok olanak sunarak öğrencinin kişisel gelişimine katkıda bulunuyor. İEÜ'de almış olduğum bu güçlü ve çok yönlü eğitimimin, şu anki kariyerime başlamamda katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.
Utku Utkan
2003 - İşletme Yüksek Lisans Programı Mezunu
2003 yılında İşletme Yüksek Lisans Programı'ndan mezun olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ilk mezuniyet törenine katılmanın gururunu yaşadım. Yüksek lisans programlarını araştırırken okulumuzun kuruluş haberlerini okuyup büyük heyecan ile tanıtım toplantısına katıldı. Sonrasında okulda eğitimin başladığı ilk dönemde MBA Programı'na kayıt yaptırdım. Program boyunca gerek akademik kariyer gerekse farklı sektörlerden iş dünyası tecrübeleriyle çok değerli hocalardan ders almamızın iş dünyasına ve yönetim konularına bakış açımı farklılaştırdığını düşünüyorum.
Selen Şener
2019 - Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Mezunu
2017 yılında çok isteyerek tercih ettiğim ve %100 bursla kazandığım Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Programı, geleceğim için aldığım en doğru kararlardan biriydi. Üniversitenin imkanları sayesinde katıldığım atölye çalışmaları, defileler, "Çıraklar Ustalara Soruyor" etkinlikleri, girişimcilik kursları ve fuarlar, sektörle aramızdaki bağı güçlendirmemize, pazarı analiz edebilmemize ve müşteri ilişkilerini yönetebilmemize yardımcı oldu.
Aylin Erdem
2017 - Adalet Mezunu
2015 yılında İzmir Ekonomi Üniverstesi'nde Hukuk Fakültesi'ne bağlı olarak Adalet M.Y.O’ya başladım. İzmir Ekonomi'yi tercih sebebim çok kişi tarafından önerilip İzmir’in, hatta Türkiye içerisinde sıralı ve en iyi üniversitelerinden biri olmasıydı. Bana sağladığı olanaklar, seminerler, eğitim, kısa vadede uygun bir kariyer fırsatı yakalamamı sağladı.
Dilşad Gülay
2010 - Endüstri Sistemleri Mühendisliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Mühendisliği bölümünden mezun olan Dilşad Gülay Karadağ, kariyerinde elde etmiş olduğu başarıların arka planında yer alan en önemli itici kuvvet olarak, hem teorik hem de sosyal katkılarıyla İzmir Ekonomi Üniversitesinin olduğuna inanmaktadır.
Belgin Sarıgül
2016 - Ekonomi Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü ile Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği çift anadal programından 2016 yılında mezun oldum. Öğrenciyken üniversitemizin sağlamış olduğu zorunlu staj programları ile MSC, İzmir Ticaret Odası ve JTI gibi şirketlerinde staj yapma imkanım oldu.
![]() |
Utku Utkan |
![]() |
Selen Şener |
![]() |
Aylin Erdem |
![]() |
Dilşad Gülay |
![]() |
Belgin Sarıgül |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |