İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü ile Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği çift anadal programından 2016 yılında mezun oldum. Öğrenciyken üniversitemizin sağlamış olduğu zorunlu staj programları ile MSC, İzmir Ticaret Odası ve JTI gibi şirketlerinde staj yapma imkanım oldu. Mezuniyetim sonrası, Big4 olarak bilinen bağımsız denetim firmalarından biri olan EY’ın vergi bölümünde bağımsız denetçi olarak çalışmaya başladım. EY'de geçirdiğim 3.5 senenin ardından, Yusen İnci Lojistik’te finansal kontrolör görevinde yaklaşık 3 sene çalıştım. Eylül 2022’den itibaren İnci GS Yuasa Akü’de finansal kontrol ve raporlama yöneticisi görevindeyim. Çalışmak istediğim sektöre karar verme sürecimde kıymetli hocalarımın, İEÜ Kariyer Yönlendirme Merkezi’nin, Kariyer Günleri’nin ve Usta-Çırak Projesi’nin rolü çok büyük. Bu sebeple, öğrencilerini yalnızca akademik anlamda yetiştirmekle kalmayıp, onlara yol göstererek profesyonel iş hayatına hazırlayan İEÜ aileme her zaman minnettarım.
Tekin Evrim Özmermer
2017 - Elektrik-Elektronik Mühendisliği Mezunu
2017 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra, erasmuş programında bulunduğum Riga Teknik Üniversitesi’ne master yapmak için geldim. Master programım devam ederken, Accenture’da yapay zeka geliştiricisi olarak önce stajıma sonra da tam zamanlı ise başladım. Çalışma hayatım boyunca Accenture Global’de bir inovasyon yarışmasının üç tane de hackathon’nun kazananı oldum, ve bir global hackathon’un organizasyonunda teknik lider olarak görev aldım.
Nihal Kayganacıoğlu
2015 - Lojistik (Uluslararası Ortak Önlisans Programı) Mezunu
2015 yılında Önlisans Tedarik Zinciri Yönetimi Programı'ndan mezun oldum. Daha sonrasında açıköğretimden İşletme Bölümü'nü lisans tamamlama yaparak mezun oldum. Akabinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde aldığım teorik ve pratik eğitimleri kullanabilmek adına forwarder olarak hizmet veren Omega Global Lojistik'te operasyon dökümantasyon sorumlusu olarak görev aldım.
Ekrem Sözdinler
2017 - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Mezunu
2012 yılında ilk tercihim olan İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve AB Bölümü’ne %100 burslu olarak başlamak aldığım en doğru kararlardan biriydi. Okuduğum bölüm bana uluslararası bir bakış ve geniş bir kültür yelpazesi kazandırdı. Üniversite hayatım boyunca olabildiğince aktif olmaya çalışıyordum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli staj deneyimleri elde ettim.
Yaprak Yalçınkaya
2015 - İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Mezunu
Lise sonrasında birinci tercihim olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nü tam burslu kazandım. 2011 yılında hazırlık sınavını geçerek birinci sınıfa 17 yaşında baslamış oldum. 2012 yılından itibaren freelance olarak İçmimarlık yapmaya başladım. Lisans eğitimimin 3. senesinde İEÜ’nün de içinde bulunduğu Erasmus Anlaşması ile İngiltere’deki Sheffield Hallam Üniversitesi’nde geçirmeye karar verdim ve burada bir dönem okuduktan sonra 3. Sınıfı İEÜ’de tamamladım.
Sevginur Ursavaş
2020 - İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Mezunu
2015 yılında liseyi birincilikle tamamladıktan sonra lisans eğitimim için İzmir Ekonomi Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünü tercih ettim. Lisans hayatım boyunca çeşitli firmalarda stajlarımı tamamladım ve yarı zamanlı olarak çalıştım. 2020 yılında mezun oldum. Sektörde iç mimarlık ve mobilya alanında iş tecrübesi edindim. 2021 yılı itibari ile İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Tasarım Çalışmaları alanında tezli yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Bu alanı tercih etmemin en önemli sebebi multidisipliner bir yaklaşım ile araştırmak istediğim konuya odaklanabilecek olmam oldu. Yüksek lisans döneminde almış olduğum derslerin etkisi ile uzun zamandır hayalini kurduğum bir girişimde bulundum.
Tekin Evrim Özmermer |
Nihal Kayganacıoğlu |
Ekrem Sözdinler |
Yaprak Yalçınkaya |
Sevginur Ursavaş |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |