Sevgi Kaya
2013 - İşletme Mezunu
4 yıldır Londra'da yaşamaktayım. Westminster Turkish Society kurucu başkan yardımcılığı yaptım. Türk öğrencilerin bir araya gelip iletişimde olmalarını, yardımlaşabilmelerini ve Türk kültürünü diğer milletlerden arkadaşlara tanıtmayı hedeflemiştik. Freshers Week ve yılın özel zamanlarında Turkish Society olarak baklava, türk çayı, kek, lokum gibi yiyecekler ikram ettik.
Murat Esen
2008 - Bankacılık ve Sigortacılık Mezunu
2004 yılında Bankacılık ve Sigortacılık Programı'na başladım. Eğitim sürecinin yanı sıra üniversitemin sağladığı sosyal olanaklar ile spor yapma imkanı ve okul takımımızla aldığımız başarılar ile üyesi olduğumuz bu güzide kurumu temsil etme onurunu yakaladım. Eğitim sürecinde kendimi farklı yetkinlikler anlamında da geliştirme imkanı yakaladım. Edindiğim öğrenimler ve teorik bilgileri günümüzde iş hayatımda uyguladığımı gördüğümde iyi ki de yolumun İzmir Ekonomi Üniversitesi’yle kesiştiğini düşünüyorum.
Gonca Bağlar
2013 - Psikoloji Mezunu
Ortaokuldan beri okumayı çok istediğim psikoloji bölümüne ilk adımımı, 2008 yılında üçüncü tercihim olan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde attım. Beş yıllık başarılı bir eğitim hayatından sonra tam burslu olarak girdiğim İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden 2013 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Okulun kapısından ilk girdiğim gün “Benim burada ne işim var?” diye düşünmüştüm. Çünkü özel okula hep farklı bir gözle bakmıştım ve son tercih gününe kadar özel bir okulda okumayı aklımdan bile geçirmemiştim.
Metin Olataş
2015 - Psikoloji Mezunu
2011’de Psikoloji Bölümü'ne tam burslu olarak yerleştim. 2. sınıfın yaz döneminde ERASMUS Staj Hareketliliği ile Viyana’da JUVIVO9 isimli gençlik merkezinde 3 ay boyunca yurt dışı stajı yaptım. Oradan döndükten sonra Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü'nde çift anadal yapmaya başladım.
Emrah Şahin
2018 - Bilgisayar Programcılığı Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nü 2016 yılında kazandım. Öğrenciliğim devam ederken, Ocak 2017 yılında Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde Öğrenci İŞKUR personeli olarak göreve başladım. Haziran 2017 yılında görev sürecim tamamlandıktan sonra, Temmuz-Ağustos 2017 yılında Tanıtım Müdürlüğü bünyesinde tercih yapmak üzere gelen öğrencilere okulun ve bölümün tanıtımı görevini üstlendim. Aynı ay içerisinde (Ağustos 2017) Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde kadrolu tekniker unvanı ile tekrar göreve başladım.
![]() |
Sevgi Kaya |
![]() |
Murat Esen |
![]() |
Gonca Bağlar |
![]() |
Metin Olataş |
![]() |
Emrah Şahin |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |