2020 - 2021 Akademik Yılı Mezun Sohbetleri


Sami Eyidilli Kimdir?

Dijital reklam ajanslarında başladığı kariyerini daha sonra finans alanına taşıyan Sami Eyidilli, BNP Paribas JV bünyesinde Türkiye'nin ilk dijital bankası CEPTETEB'i çıkartan ekibin içerisinde yer aldı. Mezunumuz, sonrasında Bankalararası Kart Merkezi'nde Türkiye'nin dijital cüzdanı BKM Express ve Türkiye'nin ödeme yöntemi TROY lansmanlarının içerisinde yer aldı, dijital pazarlama ve kurumsal iletişim çalışmalarını yürüttü. Hali hazırda National Bank of Kuwait'de dijital bankacılık alanında fintech iş birliklerinden Sorumlu Yönetici olarak çalışmakta olan Sami Eyidilli, aynı zamanda Challenger Insider'in kurucusudur.


3 Aralık 2020 Perşembe Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

 

Murat Yatağan Kimdir?

Yüksek Lisansını İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde Mühendislik Yönetimi alanında tamamlamış olan Murat Yatağan, daha önce Google, Global Savings Group gibi firmalarda çalışmıştır. Kendisi şu an Polonya'da VP of Growth ünvanıyla Brainly firmasında kariyerine devam etmektedir.


10 Aralık 2020 Perşembe Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

 

Serap Düzyel ve Ece Sağlam Kimdir?

Üniversitemiz Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü'nden çift anadal yaparak Lojistik Yönetimi Bölümü'nden 2013 yılında mezun olduktan sonra Nora Uluslararası Nakliyat, Maersk Line firmalarında çalışmış olan Serap Düzyel, kariyerine SABIC Petrokimya firmasında Tedarik Zinciri Uzmanı olarak devam etmektedir.
Üniversitemiz Lojistik Yönetimi'nden 2013 yılında mezun olan Ece Sağlam, şu anda Lyonel A. Makzume Group of Companies firmasında Operasyon Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.


17 Aralık 2020 Perşembe Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Enver Ağar Kimdir?

Anadolu Üniversitesi İşletme ve Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümlerini bitirdikten sonra 2008'de Üniversitemiz İşletme Yüksek Lisans Programı'nı başarıyla tamamlayan Enver Ağar, Tolon Makina, Vestel, Ege Soğutmacılık A.Ş. firmalarında çalıştı. Mezunumuz şu anda kariyerine Coca-Cola İçecek A.Ş.'de Üretim Şefi olarak devam etmektedir.
7 Ocak 2021 Perşembe Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

İsmail Karabaş Kimdir?

Yüksek Lisansı sırasında İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan mezunumuz Pazarlama alanında doktorasını Washington State Üniversitesi'nde tamamlamıştır. İsmail Karabaş, akademik kariyerine pazarlama alanında Asistan Profesör olarak Muray State Üniversitesi'nde devam etmektedir. 


22 Şubat 2021 Pazartesi Saat 19:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

 

Gizem Berikan Beydemir Kimdir?

Yüksek Lisansını Londra Kingston Üniversitesi - Klinik Psikoloji alanında tamamlamış olan Gizem Berikan Beydemir, İzmir Özel Çakabey Okulları'nda Okul Psikoloğu olarak çalışmakta ve İstanbul Bilgelik Enstitüsü'nde Psikoterapist ve Eğitmen olarak kariyerini devam ettirmektedir.25 Şubat 2021 Perşembe Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Canberk Ünsal Kimdir?

Mezunumuz daha önce 4129Grey ve Atölye15 gibi firmalarda çalışmıştır. Ayrıca Akbank, TEB, MSN Türkiye, Microsoft, Ülker, Mercedes-Benz, Volvo, Eczacıbaşı başta olmak üzere birçok marka ve firma için hazırlanan advergame, web ve mobil projelerde Proje Yöneticisi olarak görev alan Canberk Ünsal 2017 yılından bu yana "Kafa Topu 2" mobil oyununun yapımcısı ve geliştiricisi olan MASOMO'da Proje Yöneticisi olarak görev almaya devam etmektedir.

1 Mart 2021 Pazartesi Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Esra Sarıhan ve Melis Sarıhan Kimdir?

2016 yılında baskasindarama.com'u kuran Esra Sarıhan, 2018 Yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Finansal Ekonomi Master Programı'nı tamamladı. 2019 Bloomberg tarafından verilen Bloomberg Market Concepts Sertifikası'nı Türkiye'den ücretsiz olarak almaya hak kazanan 2 kişiden biri olan mezunumuz şu anda Baskasındarama.com Kurucu üyesi olarak kariyerine devam etmektedir.
2015 yılında Üniversitemiz Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Melis Sarıhan mezun olduktan sonra Türk-Alman ortaklığı ile kurulan bir enerji firmasında çalıştı. Bu görevi boyunca 5mv güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi projelerini yürüten mezunumuz daha sonra KOSGEB, TÜBİTAK gibi kurumlara proje hazırlayan danışman bir firmada kariyerine devam etti. 2016 yılında baskasindarama.com'u kuran Melis Sarıhan, 2018 yılında Üniversitemiz MBA Programı'ndan mezun oldu.


4 Mart 2021 Perşembe Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Oya Aktan Kimdir?

Mezun olduktan sonra YusenAir and Sea Service Europe firmasında kariyerine başlayan Oya Aktan, daha sonra Erak Giyim San. Ve Tic. A.Ş ve Rimaks Tekstil firmasında kariyerine devam etmiştir. Mezunumuz kariyerine şu anda Kreazon Tekstil firmasında Senior Merchandiser olarak devam etmektedir.


15 Mart 2021 Pazartesi Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Mete Ömerali Kimdir?

İsveç Goteborg Üniversitesi Yazılım Projeleri Yönetimi Yüksek Lisans Programı'ndan 2011 yılında mezun olan Mete Ömerali, Doktorasına İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde devam etmekte ve ağırlıklı olarak yapay zeka, makine öğrenmesi, endüstri 4.0 konuları üzerine çalışmaktadır. PTC firmasında Teknik Bölge Müdürü olarak yaklaşık 50 ülkeyi kapsayan gelişen pazarlar bölgesinden sorumlu olan mezunumuz ayrıca start-up deneyimine sahiptir ve daha önce Ericsson İsveç'te çalışmıştır.

18 Mart 2021 Perşembe Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Eda Türkiş Kimdir?

Kariyerine PwC'de başlayan Eda Türkiş, Citibank, Bank of Tokyo Mitsubishi UJF Turkey, Aktifbank ve Eratalar YMM gibi kurumlarda çalışmıştır. 2018'den beri L'Oreal Türkiye A.Ş.'de Ülke Vergi Müdürü olarak kariyerine devam eden mezunumuz aynı zamanda 2010 yılında Marmara üniversitesi Ekonomi ve İşletme Yönetimi Fakültesi Muhasebe ve Finans alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.


5 Nisan 2021 Pazartesi Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Volkan Eröztekin Kimdir?

Üniversitemizden mezun olduktan sonra SUNY Binghamton Üniversitesi'nden Ekonomi Yüksek lisansını tamamlayan Volkan Eröztekin, Türkiye'ye döndükten sonra İstanbul'da Willis Towers Watson danışmanlık şirketinde Aktueryal Analist olarak kariyerine devam etmektedir.


19 Nisan 2021 Pazartesi Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Gaye Ekşioğlu Kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölümü'nde "Kentsel Tasarım"  yüksek lisans programına devam etmekte olan olan Gaye Ekşioğlu'nun çalışma alanı ''Akıllı Şehirler''. Daha önce Biva Mimarlık, Megapol Group, Noyan Vural Architecture gibi firmalarda çalışmış olan mezunumuz şuan İzmir Kemalpaşa Belediyesi'nde İçmimar olarak kariyerine devam etmektedir.


26 Nisan 2021 Pazartesi Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Merve Evren Kimdir?

Mart 2008'de Carat Istanbul'da kariyerine başlayan mezunumuz,  uzun seneler çeşitli ajanslarda çalışarak dijital medya satın alma alanında uzmanlaşmıştır. Kariyeri boyunca Disney, Ford, Samsung, Coca Cola, Turkcell, Danone gibi markaların dijital medya stratejisi ve satın almalarını yöneten Merve Evren, şu anda Malta'da Twin Casino'da Almanya, Finlandiya, Kanada, Yeni Zelanda, Hindistan ve Latin Amerika'daki dijital strateji, satın alma ve sosyal medya alanlarından sorumlu.


3 Mayıs 2021 Pazartesi Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.

Mehmet Çukurca Kimdir?

Mezun olduktan sonra kariyerine Akbank'ta başlayan ve 2016 yılından beri Çelik Motor firmasında çalışmakta olan Mehmet Çukurca, kariyerine İkinciyeni.com Ürün Yöneticisi olarak devam etmektedir. Çalıştığı firmalarda birçok başarılı projeye imza atan mezunumuz ayrıca 2017 yılında Okan Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır.


24 Mayıs 2021 Pazartesi Saat 20:00 Etkinliğe buradan katılım sağlayabilirsiniz.