Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak Mentorluk Projesi kapsamında seri haline getirdiğimiz eğitimler ile kişisel gelişiminize katkı sağlamayı hedefliyoruz.
Kayıt Linki : https://www.ieu.edu.tr/tr/etkinlik-kayit
Eğitimlerimizin en az 5’inde yer alan öğrencilerimize ‘katılım sertifikası’ verilecektir.
Eğitimlerimize katılan öğrencilerimize, 2024-2025 Akademik Yılı Mentorluk Projesi’nde mentor olarak yer almak istemeleri halinde öncelik sağlanacaktır.
Eğitimlerimize, ilgilenen tüm öğrencilerimiz davetlidir. Katılım kontenjanı sınırlıdır.
Utku Utkan
2003 - İşletme Yüksek Lisans Programı Mezunu
2003 yılında İşletme Yüksek Lisans Programı'ndan mezun olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ilk mezuniyet törenine katılmanın gururunu yaşadım. Yüksek lisans programlarını araştırırken okulumuzun kuruluş haberlerini okuyup büyük heyecan ile tanıtım toplantısına katıldı. Sonrasında okulda eğitimin başladığı ilk dönemde MBA Programı'na kayıt yaptırdım. Program boyunca gerek akademik kariyer gerekse farklı sektörlerden iş dünyası tecrübeleriyle çok değerli hocalardan ders almamızın iş dünyasına ve yönetim konularına bakış açımı farklılaştırdığını düşünüyorum.
Gökhan Edis
2020 - Dış Ticaret Mezunu
2020 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Dış ticaret bölümünden mezun olarak çalışma hayatıma başladım.Okulda ve stajda öğrendiğim bilgiler sayesinde son sınıftayken uluslararası EFE Worldwide lojistik firmasında satış ve operasyon uzmanı olarak işe başladım.Daha sonrasında masanın üretici tarafını da tecrübe etmek istediğim için Kemapaşa Organize Sanayi bölgesinde Ormaksan adında bir makine üretim firmasında dış ticaret sorumlusu olarak kısa süre kariyerime devam ettim.
Aykut Terzioğlu
2005 - İşletme Mezunu
2001 yılında “ilk öğrencilerinden biri olarak” tanıştığım İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde edindiğim bilgi ve birikim, mesleki gelişim yolunda attığım her adımda beni doğru olarak yönlendirmeye devam ediyor. 2005 yılında Üniversitemizin İşletme ile Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümleri'ni birlikte tamamlayarak ilk çift anadal programı mezunlarından oldum.
Can Türker
2016 - Endüstri Sistemleri Mühendisliği Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümünden 2016 yılında yüksek şeref derecesiyle mezun oldum. Üniversiteye başlamadan önceki hedeflerim arasında, dünya standartlarında kapsamlı ve teknik yeterlilikte mühendislik eğitimi almak, kariyerime yurtdışında devam etmek ve mezun olmadan önce iş dünyasında deneyim kazanmak vardı. İzmir Ekonomi Üniversitesini tercih etmemin en önemli nedenleri arasında yetkin ve deneyimli akademik kadrosu, sunduğu burs olanakları, eğitim dilinin İngilizce olması, ikinci ve üçüncü yabancı dil öğrenme fırsatları, üniversitenin yurtiçi ve yurtdışındaki tanınırlığı ve iş dünyasına açılan pek çok fırsat yaratması bulunuyordu.
Pınar Özen
2015 - Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Mezunu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’ne 2011 yılında başladım. En büyük motivasyonum, başarı bursu kazanarak girmiş olmam ve ağabeyim Alperen Özen’in de aynı üniversitenin aynı bölümünde, aynı öğretmenlerden severek ders almış olmasıydı. Eğitimim esnasında duayen kişilerden dersler alarak 2015 yılında mezun oldum. Mezun olur olmaz, Avrupa’nın en büyük dijital ajanslarından biri olan Emakina şirketinin o zamanlar Türkiye’deki tek ofisi olan İzmir ofisinde asistan olarak işe başladım.
![]() |
Utku Utkan |
![]() |
Gökhan Edis |
![]() |
Aykut Terzioğlu |
![]() |
Can Türker |
![]() |
Pınar Özen |
![]() |
Başarısıyla Sınırları Aştı, Çocukluk Hayaline Ulaştı |
![]() |
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı |
![]() |
Yaşlıların Yaşam Kalitesi Artacak: Yeni İlaç İçin Çalışmalar Başladı |
![]() |
Türkiye’ye Örnek: 12 Bin Kişiye Kodlama Eğitimi |
![]() |
Tasarımcılar ‘Diyaloğu Artırmak’ İçin Buluştu |
![]() |
Öğrencilerden İzmir Ekonomi’ye Tam Not |
![]() |
Viyana ‘Arda’yı Seçti |
![]() |
Uzmanından ‘Doğru Tercih’ Önerileri |
![]() |
Sertifika Yerine Dijital Nişanlar |
![]() |
Ünlü Yazar Latife Tekin’den Söyleşi ve İmza Günü |
![]() |
Sağlıklı Kampüste ‘İzmir Ekonomi’ Modeli |
![]() |
Azmin Sonu Avukatlığa Çıktı |