Tüm Haberler


İEÜ RUHU MODADA ÖNCÜ
İEÜ RUHU MODADA ÖNCÜ

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), modanın kalbine can veren mezunlarıyla dikkat çekiyor. İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün ilk mezunlarından Pınar Kaplankıran, Moda Tasarımcıları Derneği Genel Sekreteri göreviyle Türk modasına yön veren organizasyonlara imza atıyor.


İEÜ, MEZUNLARININ BAŞARISIYLA DİKKAT ÇEKİYOR
İEÜ, MEZUNLARININ BAŞARISIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), iş dünyasına sağladığı nitelikli mezunlarıyla dikkat çekiyor.  İEÜ Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden bu yıl mezun olan Nazlıgül Bozok, Japonya çıkışlı uluslararası firma, JTI Türkiye İnsan Kaynakları Departmanı tarafından gerçekleştirilen IIP Projesi’nde tercüman olarak göreve başladı.


BİRİNCİLER AYNI İŞTE BULUŞTU!
BİRİNCİLER AYNI İŞTE BULUŞTU!

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) birincileri başarılarını iş yaşamında ekip oluşturarak sürdürüyor. İEÜ 2012 Yılı Yüksek Lisans Programları Birincisi Güray Kurşunoğlu ile 2013 Yılı Üniversite Birincisi Canan Yaranoğlu, uluslararası mali müşavirlik firması KPMG’de güçlerini birleştirdi.


PARKLAR, YENİ NESİL OYUNCAKLARLA RENKLENİYOR
PARKLAR, YENİ NESİL OYUNCAKLARLA RENKLENİYOR

Bir zamanlar, oyunlar sokakta oynanırdı; çelik çomak, körebe, saklambaç, meşe ve daha niceleri… Günümüzde aileler, çocuklarını sokakta oyun oynamaya gönderemiyor. Apartman dairelerinde sıkışmış, çocuk ise enerjisini atamıyor. Bilgisayarının karşısında çocuklarını uyuşurken gören aileler de onları normal hayata döndürmek için çare arar hale geliyor.


RÜYALAR TASARIMLA CANLANIYOR
RÜYALAR TASARIMLA CANLANIYOR

Her genç kız bir gün hayalindeki gelinliği giymek ister. Ancak bazen vücudu bazen de ten rengi hayalini gerçekleştirmesine izin vermez. İzmir’de genç bir tasarımcı, genç kızların hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıktı ve kendi markasını oluşturdu.


MATEMATİK İŞLETMEYLE BİRLEŞİNCE…
MATEMATİK İŞLETMEYLE BİRLEŞİNCE…

Farklı disiplinlerdeki eğitim ve zengin sosyal yaşam buluşuyor, ortaya pırıltılı bir iş yaşamı çıkıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) mezunları aldıkları eğitimler sonrasında çalışma yaşamlarını prestijli firmalarda sürdürüyor.


DENİZ TUTKUSU TEKNOLOJİYE RUH VERDİ
DENİZ TUTKUSU TEKNOLOJİYE RUH VERDİ

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi ve 2008 Mezunu Deniz Karaşahin, deniz tutkusunu teknoloji üretimine taşıdı.


İEÜ’LÜ GENÇ ŞEFLER EĞİTİMLERİYLE LEZZETLER YARATIYOR
İEÜ’LÜ GENÇ ŞEFLER EĞİTİMLERİYLE LEZZETLER YARATIYOR

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü eğitmenleri ile mezunları iş yaşamlarında da el ele verdi, birlikte enternasyonel mutfağın başarılı örneklerini sunuyorlar.


3. KUŞAKTA İEÜ DAMGASI
3. KUŞAKTA İEÜ DAMGASI

Spor takımlarının formaları, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Cem Candaş’ın yaratıcılığında şekil alıyor.Atletizm ve Okçuluk Milli Takımları formalarıyla Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu’nun malzemelerinin hayat bulmasına Candaş Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin 3. Kuşak temsilcisi Cem Candaş imza atıyor.


ÖĞRENCİ KULÜBÜ İŞİ OLDU
ÖĞRENCİ KULÜBÜ İŞİ OLDU

Öğrencilerinin sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere katılımını kurulduğu 2001 yılından itibaren büyük destek veren İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) girişimci ruhlu mezunlarına hayatları boyunca zevk alarak çalışacakları işleri kurmalarına da ilham kaynağı oluyor.